HİÇ BİTMESİN

BU SERÜVEN

SAHRAP MENÜ

BİN YIL DAHA YAŞASAM,

BİN YIL DAHA ANADOLU YEMEKLERİ YAPARIM.

Sahrap Soysal

Sahrap Soysal

Yüksek Mühendis babamın mesleği dolayısıyla Anadolu’nun pek çok yerini dolaştım. O yerlerin suyunu içtim, toprağında gezdim, karnımı o coğrafyaların verdikleriyle doyurdum. İşte bu yıllarda, ilk gençlik çağımda sevdalandım Anadolu mutfağına. Anadolu’nun neresine gidersek gidelim, bizi karşılayan güler yüzlü, misafirperver, kolları ve yürekleri ardına kadar açık insanlar, Anadolu insanları bağrına bastı bizi.

O güzel insanların yemekleriyle büyüdüm, şansım ve Anadolu mutfağına duyduğum aşk bir yemek yazarı, yemek gönüllüsü yaptı beni. Yıllarca Anadolu mutfağını araştırarak, binlerce yemek derleyerek, anlatarak, yazarak ödemeye çalıştım borcumu. Ama bitmedi, hiç biter mi?

Şimdi, burada, Anadolu mutfağını sizlerle paylaşmaya çalışarak ödemeye devam edeceğim borcumu. Hiç bitmesin bu serüven. Bin yıl daha yaşasam, bin yıl daha Anadolu yemekleri yapayım ve bu muhteşem kültürü sizlerle paylaşayım isterim.

Benim gibi yedirmeye ve içirmeye tutkun bir kadının mutlu mutfağının ve dost yemeklerinin tadına bakmak için geldiniz Sahrap Pera’ya.

O halde HOŞGELDİNİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ.

Sahrap Soysal